Płyty Thermano zadebiutowały na Polskim rynku kilka lat temu. Od razu zyskały sporą popularność, ponieważ pozwalają na docieplenie dachu już w momencie jego wznoszenia (co nie oznacza, że projekt zakłada docieplenie poddasza, lecz całego domu). Płyty swoją charakterystyką przypominają OSB, a grubością - g/k. Choć kosztują całkiem sporo są naszym zdaniem alternatywą dla wełny, styropianu oraz poliuretanu.
Charakterystyka płyt Thermano
Jak sama nazwa wskazuje - płyta ma właściwości grzewcze. Thermano nie przepuszcza środka na zewnątrz i nie wpuszcza chłodu do środka. Montuje się ją bezpośrednio pod łatami, na których finalnie implementuje się poszycie.
Płyty Thermano są bardzo odporne na uszkodzenia i mogą utrzymać spory nacisk. Stosowane są również w domach z dachem trapezowym (4 - spadowy) i pomimo sporego nacisku śniegu - nie mają prawa się odkształcić, a ponadto powodują topnienie śniegu.
Czy warto je stosować?
Zdecydowanie tak, ponieważ dzięki swojej charakterystyce, odporności oraz stosunkowo atrakcyjnej (jak na czasy obecne) ceny mogą być alternatywą dla pianki, styropianu lub wełny mineralnej. Płyty Thermano chronią także poszycie dachowe przed czynnikami wewnętrznymi (pleśń oraz wilgoć) i są pewnego rodzaju konstrukcją dla kominów, które również powinny być poszyte płytami Thermano.
Jeśli posiadacie izolację z płyt Thermano, to napiszcie pod tematem co o nich sądzicie. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania!