Czym charakteryzują się posadzki epoksydowe?
Gdy posadzki epoksydowe pojawiły się w sprzedaży po raz pierwszy, zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na to, że znakomicie chronią one powierzchnię przed uszkodzeniami. Niedługo potem doceniliśmy jednak również ich estetyczny wygląd, a wzrost popularności rozwiązań tego typu był już tylko kwestią czasu. Dziś wykorzystuje się je nie tylko w pomieszczeniach przemysłowych, ale również w lokalach użyteczności publicznej i mieszkaniach prywatnych. Niestety, nie zawsze możemy mówić o tym, że posadzki epoksydowe spełniają nasze oczekiwania, warto więc przeanalizować najczęstsze błędy popełniane podczas ich aplikacji.
Na co zwrócić uwagę przy posadzkach epoksydowych?
Chcąc uniknąć niepowodzeń, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, jakie parametry ma powierzchnia, na której ma być układana posadzka. Jeśli jest ono wykonane tak, jak przewidują to normy budowlane, nie powinniśmy mieć większych problemów. Jeśli jednak już na tym etapie dochodzi do uchybień, również efekt końcowy nie musi być zachwycający. Wcale nie mniej istotne jest właściwe przygotowanie powierzchni, na którą ma trafić posadzka, a w dalszej kolejności również troska o właściwe warunki panujące w czasie nakładania kolejnych jej warstw. Warto zwracać przy tym uwagę zarówno na temperaturę, jak i na wilgotność, ewentualne niedoskonałości przeważnie stają się bowiem widoczne dopiero po zakończeniu prac.
Materiał gruntujący - ważna kwestia
Osoby odpowiadające za ostateczny kształt posadzki epoksydowej nie mogą zapominać również o znaczeniu materiału gruntującego. Powinien być on dobrany maksymalnie starannie, w innym wypadku bowiem kolejne warstwy posadzki będą się odrywać od siebie. Pamiętajmy również o właściwym przygotowaniu samej żywicy. O sukcesie można mówić przy tym przede wszystkim wówczas, gdy powłoka nie posiada przebarwień, nie będąc jednocześnie ani szczególnie lepką, ani miękką.